Teatr-Szydło
Spektakle
Raff 13

Internet i nowe technologie zajęły w dzisiejszych czasach znaczne miejsce w życiu człowieka. Postanowiliśmy poruszyć temat cyberrzeczywistości w naszym najnowszym przedstawieniu.

Problem podwójnej tożsamości, wirtualnej i realnej, od kilku lat jest szeroko omawiany w środowisku socjologów, psychologów i pedagogów, zwłaszcza tych, którzy w centrum badań stawiają dzieci i młodzież. Ci bowiem są najbardziej podatni na wpływy internetu i narażeni na zagrożenia z nim związane. Czy jednak internet i nowe technologie są tylko złe i niebezpieczne? Zdecydowanie nie. Są bez wątpienia bogactwem wiedzy i oceanem możliwości.

Premiera spektaklu - 29.04.2017, godz. 17:00 Wodzisławskie Centrum Kultury

 

Więcej…
 
Plastusiowy pamiętnik

Gumka, Ołówek, Linijka, Pióro – to nie tylko wyprawka ucznia, ale też bohaterowie nowego spektaklu Teatru Szydełko, działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury. „Plastusiowy pamiętnik” swoją premierę zaplanował na 2 kwietnia o godz. 16:00 w WCK.

Po sporym sukcesie i ciepłym przyjęciu przez publiczność „Bajki o dwóch królestwach”, „Króla Maciusia I" oraz widowiska „Ludzie i anioły” młodzi aktorzy postanowili zmierzyć się z historią Marii Kownackiej opowiadającą o losach zabawnego ludzika z plasteliny. To pełna uroku opowieść o przyjaźni, przygodzie, pracowitości i pokorze. Pełne wartościowego przesłania przedstawienie z pewnością trafi w gusta najmłodszej i nieco starszej publiczności. Do tego piękne, kolorowe kostiumy, scenografia i wykorzystanie elementów czarnego teatru z pewnością sprawią, że widzowie przeniosą się w bajkowy świat bohaterów.

 

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 5