Teatr-Szydło
Król Maciuś I

Dzieci zagrały spektakl dla dzieci.

Czy wyobrażałeś sobie jakby to było, gdyby pewnego dnia światem rządziły dzieci? Z pewnością byłoby wtedy więcej czasu  na zabawę i przyjemności a mniej na pracę i stres (?). Przed laty Janusz Korczak zadał sobie to samo pytanie. Dziś tę historię  interpretują dzieci z Dziecięcego Teatru Szydłeko.

Pełna ciepła i uroku historia o małym, kilkuletnim królu z pewnością spodoba się nie tylko małym, ale i dużym widzom. W  Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu Dziecięcego Teatru Szydełko pt. „Król Maciuś I” 23 kwietnia br.  o godz. 16:00.

 

 

 

Przedstawienie oparte zostało o znaną powieść dla najmłodszych, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pozwala oczami wyobraźni zobaczyć świat zupełnie nieprawdopodobny i przenosi widza do Republiki Dziecięcej, gdzie wszystko ma nowy ład i porządek. To historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami, której bohaterem jest mały chłopiec stawiający czoła wyzwaniu, jakie postawiło przed nim życie po śmierci swojego ojca i matki. Stara się być dorosłym wcześniej niż byłby na to gotowy. Uczy się rządzić, kierować rozsądkiem, podejmować mądre i sprawiedliwie decyzje, reformuje kraj. Osierocony, tęskni jednak za prawdziwą przyjaźnią, troską i marzy o zwyczajnej zabawie na podwórku z dziećmi. Czy Maciuś poradzi sobie z przeciwnościami losu, czy nie zagubi się w natłoku „dorosłych” spraw, jak zniesie porażki czy pokona własne słabości i czy finalnie zwycięży walkę o samego siebie? O tym dowiemy się ze spektaklu.

Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za dźwięk odpowiada Sebastian Zaleski, światło- Jerzy Bularz, scenografia- Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik, kostiumy - Jadwiga Plawna i Katarzyna Redka. W spektaklu zagrają: Mikołaj Simiński, Jagoda Nowak, Konrad Hałaszko, Kinga Olejniczak, Emanuela Szkatuła, Oliwia Bienias, Weronika Mitręga, Oliwia Więcław, Łucja Nowakowska, Magdalena Strządała.