Teatr-Szydło
Raff 13

Internet i nowe technologie zajęły w dzisiejszych czasach znaczne miejsce w życiu człowieka. Postanowiliśmy poruszyć temat cyberrzeczywistości w naszym najnowszym przedstawieniu.

Problem podwójnej tożsamości, wirtualnej i realnej, od kilku lat jest szeroko omawiany w środowisku socjologów, psychologów i pedagogów, zwłaszcza tych, którzy w centrum badań stawiają dzieci i młodzież. Ci bowiem są najbardziej podatni na wpływy internetu i narażeni na zagrożenia z nim związane. Czy jednak internet i nowe technologie są tylko złe i niebezpieczne? Zdecydowanie nie. Są bez wątpienia bogactwem wiedzy i oceanem możliwości.

Premiera spektaklu - 29.04.2017, godz. 17:00 Wodzisławskie Centrum Kultury

 

 

 

Mamy do dyspozycji sporo komunikatorów internetowych, wiele aplikacji oraz różnorodnych mediów społecznościowych. Swobodne poruszanie się pośród nich wymaga nie tylko kompetencji technicznych, ale również społecznych. Nierzadko można zagubić się pomiędzy światem wirtualnym i realnym. Jak radzi sobie w tej przestrzeni młodzież? O tym opowiemy w swoim nowym spektaklu. Mieszając konwencje teatru żywego słowa (absurd, groteska, dramat) zmierzymy się na scenie z problemem samoakceptacji, odnalezienia miejsca w grupie społecznej, realizacji planów, marzeń i ambicji, relacji w rodzinie i grupie rówieśniczej. Spektakl w całości został wyreżyserowany w oparciu o własny, autorski scenariusz, który powstał podczas prób.

Przedstawienie „Raff 13” wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Obsada: Rafał Małysa, Agnieszka Stolz, Dominika Pindor, Aleksandra Pająk, Sonia Wujka, Paulina Kałuża, Adam Kohut, Aleksandra Chilińska, Daria Zapała, Julia Borkowska.